Lucy Griffiths

9. března 2009 v 19:03 |  Herci
Lucy Griffiths se narodila 11. října 1987 v anglickém městě Brighton. Od raného věku brala taneční lekce a hrála v různých. Lucy vyrůstala s rodiči a mladší sestrou Sophií. V šestnácti si jí ale všiml agent a Lucy přestoupila s dovolením rodičů na soukromou školu v Cambridge. Pak ještě studovala na Dorothy Stringer School a Varndean School.

Svou hereckou kariéru začala Lucy v divadelních hrách, včetně rolí v The White Devil a The Man Of Mode, které režíroval David Oyelowo ( Poslední skotský král ). V televizi se pak objevila v roce 2006 ve dvou seriálech - Sea Of Souls, v roli Rebeccy, a Sugar Rush, v roli Lettie.

To už ale nastal rok 2007 a zatím její největší herecká příležitost - seriál Robin Hood a role Lady Marian. Musela tedy odjet do Maďarska, kde se seriál natáčel a Lucy v něm vydržela dvě série. Na konci druhé byla totiž zabita, protože se již na natáčení seriálu nechtěla podílet. V českém znění pak Lucy ztvárnila Kateřina Velebová.

Od roku 2008 natočila Lucy ještě další dva filmy - na konci roku 2008 televizní film U Be Dead, kde se objevila po boku Tary Fitzgerald and Davida Morriseyho, a také ztvárnila Jane ve filmu Collision, který se na obrazovkách objeví v únoru roku 2009.

Lucy ráda zpívá, bruslí, lyžuje, tancuje a její ideální dovolená by byla v zimě v Kanadě. Jejím oblíbeným zvířetem je surikata. Obdivuje herečky Judi Dench nebo Kate Winslet a chtěla by si zahrát roli Elizabeth ve filmu Pýcha a předsudek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šášulka→Tvoje SB→LOVE♥=) Šášulka→Tvoje SB→LOVE♥=) | Web | 10. března 2009 v 10:00 | Reagovat

nj hezu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama