Alexandre Dumas - Robin Hood - 1.část

23. března 2009 v 19:29 |  Knihy

Robin Hood - část 1. - šťastné shledání


Píšu to svými slovy , neopisuju z knihy a některé věcičky vynechávám nebo přidávám, takže jsem autorem já sama ( je to něco jako v čtenářském deníku ve škole , píšu obsah ,ale svými slovy).


Jednoho krásného dne se mladý muž kterému říkali Robin Hood procházel v Sherwoodském hvozdě a uviděl muže v plášti s kapucí kterému nešlo vidět do obličeje a který si zpívá píseň kterou sám Robin jako malý složil. Robin byl velmi překvapený a zvědavý kdo ten muž je. Schoval se za ním v křoví a bedlivě ho pozoroval. Muž vytáhl s toulce šíp a jednou ranou skolil jelena který právě skočil na cestu. Muž se zaradoval a šel se podívat na svůj úlovek. Robin vyskočil ze křoví a povídá " jak vidím pane , jste znamenitý střelec ,ale také jde poznat ,že se víc vyznáte v boji s muži než v lovu!" "Vy musíte být odborník ,že podle jedné rány poznáte kdo se v čem vyzná," řekl pohrdavě mladík."Nechci se chlubit ,ale spíše mě zajímá kdo jste vy , já jsem strážce tohoto lesa a proto se mi nelíbí ,že si nějaký cizinec střílí po jelenech jen tak z legrace," řekl Robin a trochu se zamračil. " Nikdo mi nebude poroučet co mám dělat ,jinak to šeredně odskáče , takže radši zmiz nebo budeš za chvíli vyset na nejvyšší větvi tohoto dubu," řekl výhružně mladík. " Dobrá tedy , chcete mi vyhrožovat , utkejme se tedy ,třeba s kyjem a vítěz může s poraženým naložit podle svého," řekl Robin a na jeho tváři se objevil nepatrný úsměv. Oba dva popadli velké a tlusté klacky a začali se rvát. Boj trval dlouho a ani jeden nebyl doposud vítězem . Po delší době byli oba dost vyčerpaní a mladý Robin řekl " nemá to smysl , oba dva jsme znamenití bojovníci a takhle by jsme se tu dlouho trápili , přidej se k mé družině , je nás už přes 100 a pokud jsi Anglosas jako já , uvítáme tě s otevřenou náručí!" Ano, jsem anglosas a vaši nabídku přijímám,"řekl muž . "Povězte mi mé jméno , mě můžete věřit," řekl Robin. "Nevím ,zda li vám mohu říci své jméno , jsem opatrný:" "Nebojte , já jsem čestný muž který radši zemře ,než by někoho zradil," řekl Robin nedočkavě. " Jmenuji se Will , Will Gamwel ," pověděl mladík a sundal si kápi. Robin vytřeštil oči a podíval se na mladíkovi rudé vlasy. " Wille , jsi to ty ,já jsem Robin!" "Robine
, já tě po tolika letech nepoznal!" " Já tebe také ne Wille Scarlete," pověděl Robin a slza radosti mu stekla po tváři. " Kde jsi celou dobu byl , neviděli jsme se tak dlouho!" " Byl jsem v několika bojích , v mnoha zemích , ale už se mi začalo stýskat po rodině a…," zasekl se Will. " Po Maud , že?" " Ano Robine ,nepřestal jsem ji milovat , pořád jsem na ni myslel , ve dne i v noci ," řekl Will a trochu zrudl. " Jak pak se má?" " To se jí zeptáš sám , zavedu tě za ní , ale nejdřív zavolám Honzíka , pamatuješ na toho udatného muže?" " Ty myslíš velkého Jana?" " Ano ,toho," řekl Robin a zatroubil na svůj roh.
Pokračování příště…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mary-jain mary-jain | Web | 24. března 2009 v 15:48 | Reagovat

jééééééééé kvásně a zajímavě píšeš určitě si přečtu další!!

2 ivanka :o) ivanka :o) | Web | 25. března 2009 v 19:51 | Reagovat

tuto v komentari nado mno je, že krasne pises....ale v nadpise mas alexander dumas....tak to potom nepises ty, ci hej?

3 Adminka Adminka | 25. března 2009 v 19:53 | Reagovat

já to psala , píšu svými slovy , jako povídku , ale je to inspirováno tou knihou

4 Angel or Devil - your SB :o* Angel or Devil - your SB :o* | Web | 27. března 2009 v 16:10 | Reagovat

páni...hezký

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama